YouTube Botlara Savaş Açtı!

Sosyal Medya Yunus Emre 966 views

Popüler video servisi YouTube, botlardan yararlanarak hile yapan kanallarla savaşını sürdürüyor. Son günlerde bazı doğrulanmış kanallara uygulanan cezalar, sosyal medyanın gündemine oturdu.

 


 

Günümüzde Youtube üzerinde her gün sayısız kanal açılıyor. Bu kanalların bazıları hedeflerine doğru ilerlemek isteyen projeler olurken, bazıları ise sadece para kazanma amacını benimseyip işin aslında o kadar kolay olmadığını görünce yayın hayatına son veriyor.

Kanalların doğrulama rozetleri kaldırıldı!

Son günlerde sosyal medyada hızla yayılmaya başlayan bir konu var. Ülkemizde yüksek abone sayılarına ulaşmış olan bazı Youtube kanallarının, doğrulama rozetleri kaldırıldı. Kanalın resmi olarak temsil edilen içerik oluşturucuya ait olduğunu belirten bu rozetlerin, neden kaldırıldığı hakkında Youtube’dan henüz bir açıklama gelmedi.

 

screenshot-at-haz-12-00-38-22

 

Ancak, sosyal medyada kullanıcıların görüşlerini incelediğimizde tahminlerin büyük bir bölümü, bot aboneler ve sahte izlenim gibi hileli yollara başvurarak daha fazla öne çıkmaya çalıştıkları için kanallara bu cezanın uygulandığı yönünde.

Bu cezadan nasibini alan bazı kanal sahipleri, bunun teknik bir hatadan kaynaklandığını belirten paylaşımlar yaptılar. Ancak, bu sorunun özellikle çok yüksek abone sayılarına ulaşmış kanallarda oluşması herkesin aklında gerçekten bir hata mı yoksa Youtube’un uyguladığı bir ceza mı? sorusunu akıllara getiriyor.

Bakalım, doğrulama rozetlerinin kaldırılması işlemi başka kanallara sıçrayacak mı? Bunun sahte abone ve izlenim gibi hilelerle alakası olmayan teknik bir hata olmasını umuyoruz.

 

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

“YouTube Botlara Savaş Açtı!” üzerine 1 yorum

  1. Yunus Emre dedi ki:

    Youtube neden acaba savaş açtı botlara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.275 views