Yıldırım: ’15 Temmuz Demokrasi Bayramımız Ülkemize Hayırlı Olsun’

Genel Yunus Emre 720 views

Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile kameralar karşısına geçti son gelişmeleri aktardı. Yıldırım yaşananlarla ilgili olarak ‘bu kalkışma bastırılmış ancak maalesef şehitlerimiz vardır. Toplam 161 şehidimiz, 1440 yaralımız vardır. Bu aşağılık kalkışmaya karışan 2839 çeşitli rütbede subay asker gözaltına alınmıştır’ dedi.

 

yıldırım başbakan

 

Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşması açıklaması şöyle:

“15 Temmuz Cuma gecesi Türk demokrasisi için kara bir lekedir. Akşam darbe girişiminde bulunan paralel terör çetesinin demokrasi çetesine karşı demokrasi nöbeti tutan, sabah da normal hayatına dönen asil milletin adı Türk milletidir. Milletimin bütün fertlerine, bayraklarıyla meydanlara koşan bu paralel terör örgütü çetesine karşı dimdik ayakta duran bütün vatandaşlarımın alnından öpüyorum.

Ay yıldızlı bayrağı dalgalandırarak, terör çetesine en güzel cevabı vermişlerdir.

15 Temmuz artık demokrasimizin bayramı olmuştur. Bu darbe girişiminde hayatını kaybeden güvenlik güçlerimiz, polisimiz, sivil vatandaşlarımızı rahmetle minnetle şükranla anıyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyorum. Yaralılara şifa diliyorum.”

 

‘Büyük bir belayı defettik’

fsm koprusu

Kahramanca savaşan güvenlik güçlerimizin alnından öpüyor, milletimizle beraber büyük bir belayı Allah’a şükür defettik. Tabii sevindirici olan, bu kalkışma, TSK’nın emir kumanda hiyerarşisinde olan bir kalkışma değil, silahlı kuvvetler içerisindeki paralel terör yapılanmasının bir kalkışmasıdır. Bu vesileyle vatanını milletini seven, bayrağını seven ve bu alçakça girişime asla prim vermeyen değerli komutanlarımızı subaylarımızı tebrik ediyorum.

Ayrıca, olayın olduğu ilk andan itibaren, meydanları dolduran, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlarımız, siyasi parti taraftarlarına da teşekkür ediyorum.

Özellikle kahramanca çarpışarak hayatlarını ortaya koyarak bu belayı def eden özel kuvvetlerimiz, polisimizi tüm emniyet mensuplarımızı yürekten kutluyorum. Milletimiz adına şükran duygularımı sunuyorum.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.185 views