Yeni kimliklerin dağıtılacağı tarih belli oldu

Genel Ramazan AYDIN 986 viewsNüfus cüzdanları yerine yeni kimlik kartlarının dağıtılması konusunda nihayet resmi bir açıklama geldi. Başbakanımız Binali YILDIRIM, 02.09.2016 tarihinde yapmış olduğu açıklama ile 2017 yılı başında periyodik olarak yeni kimlik dağıtımına başlanacağını duyurdu. Bu meyanda yetkililer ile yaptığımız görüşmelerde dağıtım için bütün hazırlıkların tamamlandığını ve hangi il için hangi tarihin belirlendiğini ifade ettiler.

Yeni Kimlik kartları ilk olarak 14 Mart 2016 tarihinde Kırıkkale ilinde dağıtılmaya başlandı. Ancak Türkiye’nin diğer bölgelerinde ne zaman dağıtılmaya başlanacak, bu sorunun cevabı halen merak konusu. Kırıkkale ili dışında ki illerde yeni kimliklerin ne zaman dağıtılacağını Nüfus Müdürlüğü yetkililerine sorduk. Dağıtımı 3 yıllık süreye yayılacak olan bu süreçte hangi ile hangi tarihte kimlik dağıtımı yapılacağını şu an için planlama kapsamındadır.


yeni kimliklerin dağıtılacağı tarih belli oldu


Yeni kimlikleri nüfus cüzdanından ayıran bir çok husus bulunmaktadır. Bu ayrımların en başında elbette yeni kimliklere verilen isim gelmektedir. Bundan böyle kimlik sorulduğunda nüfus cüzdanı değil T.C. Kimlik Kartı olarak ifade edilen kimlik kartları ibraz edilecek.


Sosyal Ağlarda Paylaş

“Yeni kimliklerin dağıtılacağı tarih belli oldu” üzerine 1 yorum

  1. Timurhan dedi ki:

    Sözde 2016’da dağıtılacaktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.275 views