Türkiye’de Satışa Çıkarılacak Ferrari Kalmadı!

Genel Yunus Emre 504 views

Türkiye’de Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarını temsil eden FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, Türkiye’deki araba tutkunlarının Ferrari’lere büyük rağbet gösterdiğini belirterek Türkiye için ayrılan Ferrari kotasını doldurduklarını ve şu an satılacak araç olmadığını söyledi. Yalnızca Cenevre’de tanıtılan 4 koltuklu Ferrari GTC4 Lusso’dan ülkemize bir adet getirileceğini söyleyen Bel, bu modelin azami 335 km/s’lik hıza ve 690 beygirlik V12 motora sahip olduğunu belirtti. Bu modelin fiyatı ise 700 bin Euro olarak belirlenmiş.

Cenevre’deki otomobil fuarına Türkiye’den yoğun bir ilginin olduğunu söyleyen Bel, Ferrari’lerden umudunu kesen Türklerin İtalyan üretici Maserati’nin tanıttığı sportif SUV modeli Levante’ye ilgi göstermeye başladığını belirtti. ‘Şimdiden 17 tane sipariş aldık’ diyen Bel, modelin dünya genelinde de büyük bir ilgiyle karşılandığını ve bu sebeple ülkemize sınırlı sayıda getirebileceklerini söyledi.

Maserati’nin LUV modeli Levante’nin fiyatı ise 220 bin Euro’dan itibaren başlıyor. İlkbahardan itibaren satışına başlanacak olan otomobilin toplam 100’den fazla satış adedine ulaşması bekleniyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Türkiye’de Satışa Çıkarılacak Ferrari Kalmadı!” üzerine 2 yorum

  1. Enes ozturk dedi ki:

    Bu nasil bir durumdur türkiyeye neler oluyor neler

  2. Mehmet dedi ki:

    Bende var fazladan 2 tane. İsteyene satabilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.218 views