Root atmanın faydaları

Android Taha Kotil 480 views

Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda root yaparak kapsamlı seçenekler sunan root işlemi Andorid kullanıcı arasında olmazsa olmazlardır. Akıllı cihazını rootlamayan kullanıcılar için root yapılan cihaz kullanımının ne kadar cazip olduğu madeler halinde açıklayacağız.

Costum ROM Seçeneği

Android işletim sisteminde telefonunuz fabrikadan çıkan rom ile kullanma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Bağımsız geliştirme yapan kişiler tarafından sadece zevk olsun diye yapılan onlarca farklı ROM’u kullanabilirsiniz. Yapacağınız costum ROM ile telefonunuzda aklına hayalinize bile gelmeyecek kişiselleştirmeler ya da akıllı cihazınızın üreticisi olan firma tarafından sunulmayan yeni Andorid işletim sistemlerini kullanma şansı yakalayabilirsiniz.

Reklamları Sonsuza Kadar Kaldırın

Google Play Market’ten yüklediğiniz root gerektirmeyen tarayıcı tabanlı çalışan reklam engelleyici uygulamalar sadece internet sitelerinde bulunan reklamları engeller. Bu uygulamalar yerine daha çok kapsamlı çalışan AdAway gibi root gerektiren uygulamar sayesinde reklamları telefonunuzun her yerinden engelleyebilirsiniz. Örneğin uygulama ve oyunlarda bulunan reklamları kaldırmak hem kullanıcı hemde şarj açısından bir de performans açısından akıllı telefonunuza büyük faydalar sağlayacaktır.

Root yaptığınız sırada telefonunuz servis dışı kalabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.275 views