Pokémon GO Hesaplarının Banları Kaldırıldı

Oyun Ramazan AYDIN 1.325 views

Pokémon GO oyuncularına müjde… Haksız yere ceza alanların cezaları kaldırıldı.


Sorunlarla baş ederken, aynı zamanda oyuncuların taleplerine cevap vermeye çalışan Niantic; önemli bir adım attı. Geçtiğimiz günlerde, pek çok Pokémon GO oyuncusu; üçüncü parti takip uygulamaları kullandıkları için cezalandırılmıştı. Haksız yere oyundan uzaklaştırılan hesapların cezaları kaldırıldı.

Oyundan uzaklaştırılan hesapların küçük bir kısmı, Niantic tarafından tekrardan erişime açıldı. Sunucuları aşırı yüklediği ve hatta zarar verdiği için, üçüncü parti takip uygulamaları; geliştiriciler tarafından pek hoş karşılanmıyordu. Yapılan altyapı çalışmalarının ardından, bu sebepten cezalandırılan hesapların cezaları kaldırıldı. Ancak, oyunun sunucularından bilgi sızdırmaya çalışan uygulamaları kullandıkları için oyundan uzaklaştırılan oyuncuların; hala hiçbir şansları yok.


pokemon go cezaları kaldırılıyor


Hiçbir yere kımıldamadan, yepyeni Pokémonlar elde eden oyuncular için de yolun sonu gözüktü. Niantic, “Bizim asıl önceliğimiz, oyuncularımıza; adil ve eğlenceli bir oyun deneyimi sunmaktır. Bu sebepten, diğer oyuncuların oyun zevkini bozacak davranışlar sergileyenlerin cezalandırılmasına devam edilecek.” şeklindeki açıklamasıyla; bütün tartışmalara son noktayı koymuş oldu.


Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.275 views