Pokemon GO 10 Milyon Oyuncu Kaybetti

Oyun Ramazan AYDIN 1.739 views

Görülen o ki, oyunlar üzerindeki bu kötü bulut şimdi de Pokémon GO’yu ziyaret etmiş. Öyle ki, gelen istatistiklere göre bu başarılı mobil oyunu, geçtiğimiz ay tam 10 milyondan fazla oyuncu kaybetti.


Bloomberg raporlarına göre, 23 Ağustos 2016 tarihi itibari ile Pokémon GO’nun aktif oyuncu sayısı 30 milyona inmiştir.. Fakat hatırlayacağınız gibi Temmuz sonunda bu rakam 40 milyonun üzerindeydi. Yani bu başarılı mobil oyun, o süre içerisinde 10 milyon civarında aktif oyuncu kaybetti. Dahası ise, Sensor Tower, SurveyMonkey, Apptopia gibi firmalardan gelen farklı raporlara göre düşen rakam sadece aktif oyuncu sayısı değil. Uygulama ile etkileşime geçme, indirme, uygulamada geçirilen süre ve buna benzer bazı diğer değerler de çok büyük şekilde düşüş yaşandı.

Anladığımız kadarıyla, oyun henüz Türkiye’de resmi olarak çıkmadan tüm dünya oyunu oynadı ve sıkıldı. Dolayısıyla da bu rakamlar düştü. Tabii bu durum sıkılma yerine başka bir şey de olabilir. Mesela sunucu problemleri veya teknik sorunlar. Belki de güncellemelerin çok geç ve içeriğinin boş olmasından dolayı da oyuncular sinirlenmiş olabilir.


Sosyal Ağlarda Paylaş

“Pokemon GO 10 Milyon Oyuncu Kaybetti” üzerine 3 yorum

  1. yunus emre dedi ki:

    belliydi zaten böyle olucağı

  2. Murat dedi ki:

    hesaplar banlandı tabi kimse kalmadı 🙂

  3. Tolga dedi ki:

    Bir an önce yeni guncellemeler gelsin daha iyi olsun sıkıldık artik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.275 views