PlayStation TV Artık Satılmayacak

Genel Yunus Emre 467 views

Sony, 2013’ün Kasım ayından bu yana, kullanıcıların TV platformunda PS Vita ve PSOne oyunlarını oynamalarını sağlayan PlayStation TV çözümlerinin satışını gerçekleştiriyordu.

Digital Trends haberine göre, şirket sürpriz bir hamle ile, söz konusu “PS Vita TV” satışının Japonya’dan durdurulacağını açıkladı.

Japonya merkezli şirketin son hamlesinin gerekçesinin ise, cihazın uyumluluk sorunları ve kullanıcı yorumları tarafından belirlenen eksik özelliklerden kaynaklandığı belirtiliyor.

Son olarak NeoGaf adlı forum sitesinde bir kullanıcı, Sony’nin PlayStation Vita TV ürününde bir hata olduğunu ifade etmiş; durumun yetkililere bildirilme noktasında harekete geçebileceğinin sinyallerini vermişti.

 

Ürünün çıkış tarihinden bu yana devam eden benzer sorunlara; Netflix ve diğer birçok uygulama çözüm olamamış; var olan sorun çözülememişti.

Japonya’da satışı PS Vita TV‘nin, Kuzey Amerika’da da birçok yerde fiyatı düşmüş; Sony bu düşüşün yalnızca perakendecilere özel olduğunu açıklamıştı.

Ürünün henüz ABD ayağında bir gelişme bulunmasa da, Amazon’da 45 dolar gibi bir fiyata alıcı bulabildiğini söylemekte yarar var.

:: Sony’nin kendi ülkesinde PS Vita TV satışlarını durdurmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.240 views