Kullanışlı Google Chrome Eklentileri

Genel Yunus Emre 419 views

Google Chrome internette geçirilen zamanın farkında. Bu sürede elde ettiğimiz faydayı maksimuma çıkarmak oldukça önemli. İnternette daha üretken çalışmak sevdiğiniz işlere daha fazla vakit ayırmak anlamına geliyor. Ancak bu hiç kolay değil çünkü bir çok internet sitesi vakit öldürmek için harika bir yer ve çalıştığınız iş üzerinde yoğunlaşmak imkansız bir hal alıyor. İnternette bulunabilecek bir çok uygulama ve uzantı bu işleri kolaylaştırmayı sağlıyor. Bu programlar sayesinde internette geçirilen vakit daha verimli oluyor.

İşte Google Chrome ile daha verimli çalışmanızı sağlayacak uzantılar.

Grammarly: Email gönderdikten saniyeler sonra metninizde bir dolu gramer hatası gördüğünüzde bu durum artık geri alınamaz oluyor. Grammarly sayesinde yanlış yazdığınız kelimeleri görebilirsiniz.

Simple Blocker: Bu uzantı tek başına çok yararlı bir uygulama. Belirlediğiniz saat aralığında yazdığınız internet sitelerine erişemiyorsunuz.

 

One Tab: Eğer çok fazla sekme kullanıyorsunuz One Tab bütün sekmeleri tek bir yerde görmenizi sağlıyor. Böylelikle hem zamandan tasarruf ediyorsunuz hem de bilgisayarınızın belleğini başka işlere ayırabiliyorsunuz.

 

Kullanışlı Google Chrome Eklentileri

Todoist: Google Chrome’un en popüler eklentilerinden bir tanesi. Hem mobil hem de masaüstünde çalışıyor ve Gmail eklentisi de bulunuyor. Bu eklenti sayesinde kendinize bir yapılması gerekenler listesi yapabiliyorsunuz.

 

Google Similar Pages: Doğru internet sitesine gitmek için doğru bir uzantı. Adres satırından açılan küçük bir pencere ile Google’a geri dönüp arama yapmadan benzer sayfaları görmenizi sağlıyor.

“Google Documents”ı Ses İle Kontrol Edin

 
Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.240 views