GTA Forumu Hacklendi !

İnternet Ramazan AYDIN 713 views

GTAGAMİNG.COM SİTESİ HACKERLAR TARAFINDAN SALDIRIYA UĞRADI. YAKLAŞIK 200.000 HESABIN BU DURUMDAN ETKİLENDİĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR.

Elimize geçen bilgilerden öğrendiğimiz kadarıyla, hackerlar GTA fan sitesi olan GTAGaming.com‘a saldırı düzenlediler ve bunun sonucunda 200.000 kullanıcı hesabı zarar gördü. Çok fazla kullanıcıya sahip ve popülaritesi yüksek olan site, bu ay içinde hackerların hedefi hâline geldi. Ele geçirilen bilgiler Motherboard çalışanlarından biri tarafından hacker forumlarından birinde bulundu, fakat bilgiler çoktan kullanım dışı hâle getirilmişti.

GTAGaming.com‘un yöneticisi Shawn Harkin‘e göre, etkilenen hesapların büyük çoğunlunu inaktif hesaplar oluşturuyor. Bahsi geçen hesapların ya hâlâ kaydı tamamlanmamış, ya banlanmış ya da spam içerikli hesaplarmış. Harkin 30.000 kadar ‘küçük’ bir rakama sahip aktif hesaplardan sadece ‘biraz’ bilgi akışı sağlandığını söylüyor. GTAGaming zaten bir hacker saldırısı olduğunu biliyormuş, fakat kullanıcı hesaplarına yönelik bilginin çalınmadığı düşünülmüştü. Bu sebeple de siteye erişim bir süreliğine durdurulmuş.


gta-fan-sitesi-hacklendi


Bir Blogpost gönderisine göre de GTAGaming’in forum yazılımı vBulletin‘i hacklendiği söylendi. Bu platformda bütün kullanıcı isimleri, mailleri, şifreleri ve tarih yönergelerinin ele geçtiği idda ediliyor. Bu yüzden bir sonraki girişlerinde kullanıcılara şifrelerini değiştirmelerine yönelik bir bildirim gelecek. Önlem olarak da GTAGaming hesabıyla aynı mail adresi ve şifreyi kullanan kişilerin bu hesap bilgilerini de değiştirmeleri önerilmekte.

GTAGaming forumun şuan temelli olarak kapatıldığını söylemekte. En kısa zamanda güncelleme yapmayan kayıtlı bütün hesapların ise silinmesi planlanıyor. Daha güvenli ve korumalı bir sisteme geçileceği, forum yazılımı vBulletin‘in tamamen başka bir şeyle değiştirilmesi de gündemde. Bu tarz saldırıları önlemek için GTAGaming‘in bütün yöneticileri her bir hareketi inceleyecek şekilde çalışmaya başlayacak.

Haberin sonuna yaklaşırken ekleyeceğimiz son şey, GTAGaming‘in ne kadar süreyle kapalı kalacağı ya da bir daha açılıp açılmayacağı meçhul. Bunun sebebi de aşırı yoğun bir şekilde devam eden onarım çalışmaları ve sorumlu yöneticilerin eksikliği olarak belirtiliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.217 views