Google Chrome İçin İpuçları

Genel Taha Kotil 512 views

Google Chrome en çok Android cihazlar olmak üzere bir çok mobil işletim sisteminde de en çok tercih edilen tarayıcılardan birisidir. Zaman içerisinde sorunlar çıkarmaya başlayan Google Chrome’u daha efektif kullanabilmeniz için yapmanız gerekenler hakkında ufak bilgiler vereceğiz.

Veri Tasarrufu Modunu Açın

Google Chrome’un android sürümüne yeni gelen güncelleme ile eklenen bu özellik sayesinde hem veri tasarrufu yapabilir hem de Google Chrome’u daha hızlı kullanabilir bir tarayıcı haline getirebilirisiniz.

Ön Belleği Temizleyin

Google Chrome’de ön bellek sayesinde birden fazla veriyi tekrar tekrar indirmeden daha hızlı bir şekilde kullanabiliyoruz. Telefonunuzun hafızasında tutulan bu ön bellik aslında kullanıcı deneyimi açısından oldukça önemli ancak belirli bir süre temizlenmeyen ön bellek Google Chrome’un performansı düşürebilir.

Chrome’u Sürekli Güncelleyin

Sık sık gelen uygulama güncellemeleri her ne kadar can sıkıcı olsada genellikle kullanıcının yararına , kullanım deneyinimini arttırmak amacıyla geliştiriciler tarafından güncellemeler yayımlanmaktadır. Kullanım deneyimini ve konforunuz için yapılan bu güncellemeleri sürekli takip ederek yeni güncellemeyi yapılandırmanız gerekmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.217 views