Google, Android Hackleyene Ödül Vericek!

Android Yunus Emre 754 views

Google, göz bebeği olan Android için hack yarışması başlattı. Project Zero ismindeki yarışmada Android’i hacklemeyi başaran hackerlara büyük para ödülleri verilecek!

Android dünyasının en yeni versiyonu olan Nougat, yeni bir çok özellik ile birlikte geliyor. Yeni kullanışlı özelliklerin yanı sıra güvenlik konusunda da önemli geliştirmeler ve güncellemeler ile birlikte geliyor.

Fakat Google, Android‘in güvenliğini bir kademe daha yükseltmeye kararlı. Şirket, konuyla alakalı olarak The Project Zero isimli bir yarışma başlattı.

Bu yarışmaya göre Nexus 5X ve Nexus 6P cihazlardaki herhangi bir Android Nougat sürümünü hacklemeyi başaran ilk hackera 200.000 $ para ödülü vereceğini açıkladı.

googles-security-team-announces-the-project-zero-prize-810x298_c

Fakat Google‘ın yarışma için sunduğu şartlar oldukça zorlayıcı. Hackerların, cihazların sadece telefon numaralarını ve e-posta adreslerini bilerek hacklemelerini isteyen Google, sadece resmi Gmail uygulaması içerisinde mail görüntülenmesi ve SMS içeriğinin okunması dışında dışında cihazla olan bütün fiziksel temasları yasaklamış durumda.

13 Eylül 2016 başlayan yarışma 14 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Ayrıca yarışmada ikinci olan kişiye 100.000 $, üçüncü olan kişiye ise 50.000 $ para ödülü de verilecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.275 views