Gizli Chrome Özellikleri

Genel Yunus Emre 662 views

Çoğu insanın kullandığı web tarayıcının gizli özelliklerini görünce şaşıracaksınız. Siz de gizli chrome özellikleri ile tarayıcınızı kişiselleştirin.


 

Flash’ı kapatmak

Yeni çıkan html5 ile flash playere duyulan ihtiyaç ta bir nevi yok oldu. Eğer tarayıcınızı rahatlatmak istiyorsanız artık çoğu sitenin gerek duymadığı Adobe Flash Player uzantısını aşağıdaki linkten kapatabilirsiniz.

chrome://plugins/

 

Uzantılara Kısayol Atamak

Google Chrome uzantılarınıza hemen ulaşmak istiyorsanız chrome://extensions linkine tıklayarak istediğiniz uzantı için istediğiniz klavye kısayolunu atayabilirsiniz.

chrome://extensions

 

Uzantılara Özel Ayarlar Eklemek

Sadece tarayıcınızı değil uzantılarınızı da kişiselleştirebilirsiniz. Uzantı sayfasına giderek uzantı altında yer alan seçenekler linkine tıklarsanız uzantılarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

 


 

Ebeveyn Denetimleri Eklemek

Çocuklarınızın siz yokken internet tarayıcısında neler karıştırdığını merak ediyorsanız internet tarayıcısının Ayarlar > Kişi > Kişi ekle yolunu takip edin ve hemen yeni bir kullanıcı oluşturun. Akabininde aşağıda denetimli hesap oluştur kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.

 


 

Parola Eklemek

chrome://flags sayfasında Google Chrome için beta olan bir sürü işlev var. Bunlardan biri de otomatik parola oluşturmak. Sayfadaki şifre oluşturma ayarını etkinleştirin ve baştan başlatın. Ancak beta olduğu için çalışması kesin değil.

chrome://flags

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Gizli Chrome Özellikleri” üzerine 3 yorum

  1. Ahmet Selim dedi ki:

    daha yeni gördüm bunları 🙂 cidden işe yarar yani

  2. Berat dedi ki:

    Hocam skype bulunuyormu bi konu hakkında kınuşacağım

  3. Leyla YILMAZ dedi ki:

    ya bu site bi harika paylasılan once sey hepsı yararlı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.219 views