Gerçek Hayat MMOFPS Oyunu: Father.IO!

Mobil Yunus Emre 494 views

MMOFPS deneyimini akıllı cihazlara taşıyan Father.IO, dünyanın ilk gerçek hayat, çevrim içi silahlı çatışma oyunu. Lokasyon bazlı strateji ve birinci şahıs görünümde çatışma hissini yaşatan oyunda, sanal dünya, telefon kameralarına yansıyor.

Savaş sonlarında çatıştığımız grup için bölgeler ele geçiriyor ve seviye atlayabiliyoruz. Oyun içinde 12 milyon adet gerçek dünya lokasyonları mevcut. Böylece rakibin elinde bulunan okul, banka, mağaza, iş yerleri gibi mekanları ele geçirerek, kaynaklar çalabiliyoruz.

Çalınan kaynaklardan silah, cephanelik, araç gereçler, hatta sanal binalar bile yapılabiliyor. Oynadığınız tarafın, bulunduğunuz bölgede bir üniversiteyi elinde bulundurması araştırma bonusu, hastane bulundurması hızlı iyileşme gibi bonuslar sağlıyor.

Türk FPS Oyunu Steam’e Geliyor!

Türkiye’nin ilk ve tek MMOFPS oyunu olan Zula, Steam’deki yerini almaya hazırlanıyor. Steam…

Akıllı cihazlardan kamera ve bir aparat yardımıyla oynanan oyun, aynı zamanda evlerde tarayıcıdan bağlanılarak da oynanabiliyor. Komutan modunda bağlanıp, savaş alanında askerlere destek sağlamak ve stratejiler belirlemek mümkün.

İnsanlar ve Evrimleşmişler arasında geçecek olan savaş, kendini tekrar eden 3 aylık savaş dilimlerinden oluşacak.

 

Father.IO özel oyun aparatı

The Inceptor adı verilen, taşınabilir, bağlantılı akıllı telefon aparatı, bu oyunu oynamak için gereken bir ekipman. Profesyonel laser tag sistemini küçük bir anahtarlık boyutuna taşıyan aparat, telefona bağlandıktan sonra 50 metre mesafedeki hedefleri vurmanıza olanak sağlıyor.

Birçok pro oyuncu ile test edilen ekipman, hedef sapması yapmadan, isabetli atışlar yapıyor.

Ayrıca 6 adet yüksek hassasiyetli infrared algılayıcı sensörlere sahip olan The Inceptor, bu sayede yatay ve dikey düzlemde aldığınız 90 derecelik her atışı algılayabilecek, yani kör noktadan mermi yerseniz dahi ölebileceksiniz.

iOS ve Android uyumlu Bluetooth cihaz, ileride toplanan paraya göre Windows Phone için de gelebilir.

Sondors, Elektrikli Bisiklet Yapıyor

İnce ve hafif duruşuyla, çok şık bir tasarımı birleştiren Sondors elektrikli bisikletler,…

70 x 25 x 30 mm boyutlarında, 30 gram ağırlığında, 140 mAh bataryalı aparat, indirilecek oyun uygulaması ile çalışıyor. Şu anda geliştirme aşamasında olan Father.IO, Taktik Harita BETA Prototipi olarak sunulmuş durumda.

 

Father.IO hikayesi

Father.IO, alternatif gerçeklik geleceğinde, teknolojik bir aykırılık döneminden hemen sonra geçiyor. Yapay zeka, insan zekasını geride bırakmış, IoT bağlantıları bütün dünyayı bir Net ağında birleştirmiş. İnsan ırkı Ethereus adındaki süper bulut bilgisayarları yapmış, onlar da yapay evrimleşmenin bir parçası olmuş.

Böylece insanlar daha önce hiç görülmemiş bir hızla evrimleşmeye başlar. Sibernetikler ve biyonik oluşumlar, beyinlerini Net yardımıyla Ethereus’a bağlar.

Ancak kaynağı bilinmeyen, Father.IO adındaki gizemli bir virüs, sisteme saldırır. Ethereus, veri bankalarını ve iletişim çizgilerini kodlamaya çalışır, kendisini böler.

Bütün çabalara rağmen, Ethereus’un birçok özelliği Father.IO kontrolü altına girer. Virüs bütün hisli makinelere ayaklanmalarını emreder. Evrimleşmiş, özellikle Father.IO virüsü tarafından tasarlanan sibernetik hayat formu, insan ırkını yok etmek için saldırıya geçer.

Dünyanın En Hızlı Şarj Aleti: ASAP Dash!

ASAP Dash, dünyanın en hızlı şarj eden bataryası unvanı ile tanıtıldı. ASAP Dash, cihazları 5-10…

Oyunda 7 adet sınıf bulunmakta.

Militia: Sağlam silahlara erişimi vardır, dayanıklı zırh giyerler ve taktiksel eğilimleri yüksektir. Genel, her alanda başarılı bir asker sınıfı.

Infiltrator: Rakiplerini casusluk yaparak izler, bilgi toplar. Sabotaj yeteneği vardır ve uzak mesafe ağır silahları kullanır.

Engineer: Hızlıca yardımcı binalar dikebilir, EMP bombaları yerleştirebilir ve mayın döşeyebilirler. Savunmada önemli taktik katkısı yaparlar.

Assault: Yüksek güce sahip asker, orta mesafe savaşta yıkıcı bir güç.

Medic: En çok takdir edilen ve sevilen sınıf. İyileşme hızına verdiği katkı ve düşen askerleri kaldırma yeteneği, önemli bir etken.

Hacker: Rakibin ağını kırarak kaynak çalabilen, drone kontrol edebilen ve uzaktan düşmanlarına saldırabilen bu sınıf, elini kana bulamadan oyunu manipüle edebilir.

Commander: Sadece üst düzey oyuncular için olan bu sınıf, askerleri savaşta yönetir. Sadece onlara özel olan birkaç komutla birlikte, emirler verebilir, savaşta destek çağırabilir ya da cephane yardımı yapabilir.

iPhone için Pil Takviyesi!

iPhone’ların batarya ömrü kullanıcılar tarafından büyük şikayetlerle karşılaşmıştır. Mevcut çözüm…

Birçok FPS oyunundaki klasik silahları bünyesinde barındıracak olan Father.IO, Indiegogo üzerinde 50 bin dolar hedefe sahip. Şu anda 95 bin dolar toplamayı başaran oyunda, The Inceptor aparatına sahip olmak için yapılması gereken minimum bağış, 20 dolar.

Oyun tamamen çıktığında ise uygulama ücretsiz olarak herkese sunulacak.

Father.IO, gerçek hayat MMOFPS hakkında daha fazla bilgi almak için, buraya tıklayarak Indiegogo sayfasına gidebilirsiniz.

:: Father.IO hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.244 views