FETÖ’cüler bu sefer siber saldırıya başladı !

İnternet Ramazan AYDIN 736 views

FETÖ terör örgütü mensupları 15 Temmuz girişiminde başarısız olunca bu sefer siber saldırıya başladı !

15 Temmuz girişiminde başarısız olan FETÖ‘cüler siber saldırı yapmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde devlet kurumlarının web sitelerine yönelik aşırı yüksek boyutlarda saldırı ve hack girişiminde bulunan FETÖ‘cüler başarısız olmuştu. Fakat Türkiye de bulunan bankalara yönelik saldırılar hiç durmadı. Üstelik daha yoğun bir şekilde bankaların üzerine yoğunlaştıkları uzmanlar söylenmektedir.

Bu saldırıların farklı bir tehdidi de beraberinde getirdiğini ifade eden uzmanlar, özellikle kamu kurumları ve kritik altyapılara sahip özel sektör kuruluşlarına, siber güvenlik alanında faaliyet gösteren FETÖ ile iltisaklı firmalar tarafından ürün ve hizmet satılmasına yönelik girişimlerin yoğunlaştığını belirtiyor.FETÖ terör örgütü mensuplarının siber güvenlik alanında büyük yatırımlar yaptığını söyleyen uzmanlar, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası terör örgütüyle irtibatlı firmaların kamu kurumlarına milyonlarca liralık güvenlik ürünü ve hizmeti satmaya çalıştığını belirtmektedir.

Ayrıca internet üzerinden ürün satan e-ticaret siteleriyle de bağlantısı olan FETÖ, bu sitelerden de oldukça büyük miktarlarda para kazanmaktadır. Bunun üzerine devletten gelen önerilerde internet kullanıcılarının alış-veriş yaptığı siteleri seçerek ve bu konuda araştırma yaparak alış-veriş yapmaları gerektiğini belirtti.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.220 views