Faturasız Cep Telefonu Hattı Kullanıcılarına ‘İnternet’ Vergi İadesi Yapılacak

Mobil Taha Kotil 421 views

Faturasız hat kullanmakta olan abonelerden her ay %25 oranındaki Özel İletişim Vergisi artık internet veya nakit olarak geri verilecek.

Resmi gazetede dün yayınlanan bir haberde, faturasız hat kullanmakta olan abonelerden alınmakta olan %25 lik Özel İletişim Vergisi uygulamasında, kullanıcıların hoşuna gidecek ve kullanıcılar bakımından yararlı olacak bir şekilde yol izlenecek.  Faturasız hat kullanmakta olan müşteriler konuşma dakikası ve SMS’in yanı sıra içerisinde internetin de yer almış olduğu paketleri de kullanabilmektedirler. İletişime dahil edilmemekte olan internet üstünden kesilmekte olan vergiler faturasız hat kullanıcılarına bir daha ki ay isterse aynı tutarda internet olacak şekilde isterlerse de nakit olarak iade edilecek.

Vergi İadesini Nasıl Alacağız?

Habere göre, faturasız hat kullanmakta olan müşterilere iade olayı operatörler tarafından kredi yükleme veya nakit şelinde yapılabilecek. Kararı bu noktada faturasız hat kullanan müşteri verecek. Tüketiciler vergi iadesini talep ederlerse  hatlarına o bedelin karşılığı olarak yükleme yaptırabilecek isterlerse de nakit olarak alabilecek. Hat iptali yapılması durumunda, abonelerin ücretlerini operatörler tarafından nakit olarak ödemesi gerekiyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.217 views