Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İnternet Yunus Emre 955 views

Twitter ile büyük bir rekabet içerisinde olan Facebook, rakibinin canlı yayınuygulaması Periscope için bir karşı hamle yaptı. Uzun zamandır canlı yayın özelliğini test eden Facebook, tüm kullanıcılarına canlı yayın özelliğini sundu. Peki, Facebook canlı yayın özelliği nasıl kullanılır? Facebook’ta canlı yayın yapmak isteyenler ne yapmalı?


Facebook canlı yayın nasıl yapılır?

Facebook’ta canlı yayın yapmak için iOS veya Android cihazınızdanFacebook uygulamasını açın. Durum Güncelle seçeneğine tıklayın. Canlı yayın özelliği profilinizde aktifleşmiş ise alt bölmede “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneği çıkacak.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra Facebook canlı yayın ile ilgili kısa bir bilgi sizi karşılayacak. Bu ekranda devam seçeneğine tıklayın.

Son adımda ise “Canlı videonu açıkla..” bölümüne canlı yayınınızın ismini yazıp ve hangi kitle ile paylaşacağınızı seçip canlı yayına başlayabilirsiniz.

Facebook canlı yayın özelliği ile Periscope ile olan rekabetinde önemli bir adım atmış oldu. Canlı yayın özelliğinin Facebook’a ne kattığını ilerleyen dönemlerde daha iyi göreceğiz.

 

15-12/24/facebook-canli-yayin.jpg

 

Facebook canlı yayın özelliği iOS ve Android platformunda yer alıyor. Facebook’un web sürümünden canlı yayın yapmak maalesef mümkün değil.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” üzerine 1 yorum

  1. youtube dedi ki:

    saol hocam ‘y’ b’r b’lg’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.275 views