Facebook’a Artık Account Kit İle Giriş Yapılacak!

Sosyal Medya Taha Kotil 570 views

Facebook’un Yeni Güncellenmesi Artık Faceye Girmek İçin Kullanıcı Adi ve Şifreye Gerek Kalmayacak

Account Kit sayesinde siteye giriş anında kullanıcı adi ve şifreye gereksinim duyulmayacağını Facebook Geliştirici Konferansı olan F8’de açıklandı. Bu hafta gerçekleşmiş olan F8 Geliştirici Konferansında, Facebook ekibinin yapacağı yenilik ve güncellemeler hakkında bilgi verildi.

Bu özelliklerden bir tanesinde Account Kit özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcı adi ve şifre girmeye gerek kalmadan facebooktaki hesaplarınıza giriş yapabileceksiniz. Bunun küresel olarak bir problem olduğunu söyleten geliştiriciler, kullanıcılar uygulamaya giris anında sıklıkla problem yaşamış olduklarını belirttiler. Başka başka uygulamalar için farklı ad ve şifre kullanmakta olan insanlar, bunları akıllarında tutamadıklarından dolayı genel olarak hatalı giris yapıyorlar.

Account Kit isimli geliştirme ise bu tip problemleri yaşamaması için önüne geçmesi amacıyla geliştirilmiş bir geliştirme. Bu sistem kullanıcıların girişi yaparken telefon veya epostayla kayıt olmalarını sağlıyor. Sonraysa her giris yapmak istediğinde eposta veya telefon hangisiyle kayıt olduysa ona kodu gönderiyor ve kodu girip hesabınıza ulaşabiliyorsunuz..

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Facebook’a Artık Account Kit İle Giriş Yapılacak!” üzerine 1 yorum

  1. Ömer dedi ki:

    Birden fazla hesabı olanlar için çok iyi bir şey. Merakla bekliyoruz 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.217 views