Evinizin Her Odasında Güçlü Wi-Fi için Yapabileceğiniz En İyi Şey!

Genel Taha Kotil 384 views

Evinizin her yerinde kablosuz modeminizin dağıtmış olduğu WiFi sinyalinin ayni çekim gücüne sahip olmaması sıkıcı bir durum.

Genel olarak modemin yeri evin orta noktası neredeyse veya salonda olabiliyor. Tabi ki bu noktalarda bulunan cihazların dağıtmış olduğu sinyal diğer odalara ulaşamayabiliyor.

Genellikle salonda ya da evin merkezi bir noktasında konumlanan cihazların nefesi çoğu zaman arka odalara ulaşmaya yetmiyor. Bunu demek yani salonda uzanarak izlediğiniz bir filmi ileriki odaya geçerken takılması demektir. Baya sinir bozucu bir durum ama bununda çözümü bulunuyor. Modem takılıyor buna da alışıyorsunuz sorunu kabulleniyorsunuz veya modemi değiştirirsem olur diye düşünmek yanlıştır.  Wi-Fi Sinyal kalitesini evin bütün odalarında iyi bir hale getirebilecek kadar bazen ufak bir müdahaleler işe yarayabiliyor. Gelin, bu ufak dokunuşlara beraber bir göz gezdirelim.

Modemi Yeniden Yerleştirme

Wi-Fi sinyali evin bütün noktalarına güçlü sinyaller dağıtamıyorsa, modeminizin konumunuza göz atarak işe başlamanız yararlı olacaktır.
Siz değerli ziyaretçilerimiz, her yerde çeksin diye merkezi olan bir yeri seçmiş olabilirsiniz fakat seçmiş olduğunuz yer uzaklık- yakınlık bakımından doğru da olabilir fakat çevresel faktörler modeminizin sinyali her tarafa güçlü bir şekilde iletmesine engel oluyor olabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.220 views