Düşük Bütçeli Facebook Reklamları ile Başarı

Sosyal Medya Yunus Emre 488 views

Facebook artık hepimizin sürekli takip etme zorunluluğu hissettiğimiz ve ülkemizde en popüler sosyal medya sitesidir. Kuşkusuz yediden yetmişe her kültürel yapıdan kişi aynı platformda bulunabiliyor. Bu durum Facebook‘u aynı zamanda önemli bir pazarlama aracı haline getiriyor. Çünkü içeriklerin sunulma şekli ve buna karşılık olarak alınan etkileşim çok yüksek.Facebook reklamları sayesinde hedef kitlenize ürününüzü veya içeriğinizi rahatlıkla sunabiliyorsunuz. Hem de herkesin sandığının aksine bu işlem için düşük bütçeler yeterlidir.

Kullanabileceğiniz Facebook Reklamları

Facebook üzerinde kullanabileceğiniz birçok Facebook reklamları mevcut. Ancak bu yazımda ele alacağım ve blog sahiplerinin kullanımına uygun iki yöntem bulunuyor. İsterseniz hemen kısaca bu yöntemlerden bahsedelim.


1-) Sayfa Tanıtımı Yap

Bu reklam çeşidinde amaç sayfanızın beğeni sayısını arttırmaktır. Avantajı ödediğiniz para karşılığında kişilerin direk olarak sayfanızı beğenmesidir. Ancak benim açımdan sıkıntılı kısmı reklam metnine link yerleştirilemiyor oluşudur. Burada amaç sadece kişilerin sayfanızı beğenmesidir. Reklamınız aşağıdaki gibi gözükecektir.

 


2-) Gönderi Öne Çıkarma

Bu yöntem benim sayfalarımda sıklıkla kullandığım yöntemdir. Çünkü aynı anda birden fazla etkileşim alma imkanı tanıyor. Amacımız sayfada yaptığımız bir paylaşımı öne çıkartarak çok daha fazla kişinin görmesini sağlamaktır. Bu sayede gönderi beğenmesi, yorum, siteye ziyaret ve aynı zamanda sayfa beğenmesi alabilirsiniz. Alabilirsiniz diyorum çünkü tümü olasılıklar dahilinde. Eğer içeriğiniz, görseliniz, açıklamanız ve hedef kitleniz uygunsa çok başarılı geri dönüşler ve etkileşimler alabiliyorsunuz. Reklamınız aşağıdaki gibi gözükecektir.

 

                                                               Gönderiyi Öne Çıkarma

 

Ben bu adımdan sonra gönderi öne çıkarma metoduyla ilgili bilgiler vermeye devam edeceğim. Çünkü sayfa tanıtımı yapma kısmında çok fazla yapabileceğiniz yok. Ve zaten bu yöntemle yapacaklarınız sayfa tanıtımı içinde geçerli olacaktır.


Facebook Reklamları Kullanmadan Önce Yapmanız Gerekenler

 

Bu adımda artık sayfamızda yapacağımız bir gönderiyi öne çıkarmayı hedefleyeceğiz. Amacımız olabildiğince çok kişiye erişmek ve aynı zamanda bu kişileri kendi hedef kitlemizle uyumlu olmasıdır. Bu konuda dikkat etmemiz gerekenler şunlardır;

  • Hedef Kitlenizi İyi Belirleyin
  • Rakip Sayfaları Belirleyin
  • Konuya Uygun Görsel Hazırlayın
  • İnsanları Beğenmeye Davet Eden Kısa Açıklamalar Kullanın

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.220 views