Drone’a testere bağlamak

Genel Taha Kotil 415 views

Bir drone en fazla ne kadar tehlikeli olabilir ki? Evet, bazı dronelerin pervaneleri insanları yaralayabiliyor. Fakat hiç düşündünüz mü ya ucunda elektrikli testere varsa?

Teknolojinin ‘’altın çocuğu’’ ürünlerinden birisi olan drone’lar yeni olsalar bile şimdiden ciddi bir şekilde benimsenmiş bir hale gelmiş durumda ve bu cihazların kullanımı her gün sayısını arttırmaktadır.

Tabi ki hal böyle olunca popüler olmuş cihazlar, bazı çılgın şakacı arkadaşlar tarafından kullanım alanının dışında kullanabilmektedir. Drone’yi her türlü kullanabiliriz, bu tamamen insanların elinde olan bir şey. Bu drone üzerinde yapılan ilk geliştirme değil daha önceden drone’ler üzerinden ufak tefek eklentilerle çok garip şeylere dönüştürmüş olan arkadaşlar görmüştük, fakat bu sefer durum baya bir farklı ve ciddi. Finlandiya uyruklu birkaç çiftçi arkadaş, canları sıkılmış sanırım. Drone’a bir elektrikli testereyi monte etmişler. Drone’un alt kısmında bulunmakta olan ve uzaktan kumandayla dönüş yapılabilen bir platforma yerleştirilmiş olan elektrikli testere, hiçbir suçu bulunmayan drone cihazını tam bir ölüm makinesine çevirmiş.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.217 views