Çanakkale Belediyesi’nin SMS Sistemi RedHack Tarafından Hacklendi !

İnternet Ramazan AYDIN 575 views

Türkiye Devlet kurumlarını hackleyerek gündeme gelen RedHack’in bu seferki hedefi Çanakkale Belediyesi’nin SMS sistemi oldu.

Türkiye‘nin devlet kurumlarının sitelerine yönelik saldırılar, hack girişimleri yapan RedHack bu sefer Çanakkale’nin SMS sistemini ele geçirerek hackledi. Hacklemeyi başaran RedHack’in amacı Çanakkale vatandaşlarına SMS yollamak oldu. Birazdan SMS içeriğini sizlerle paylaşacağız.Belediyeden gelen açıklamarda ; Bu olayın bizlerle alakası olmayıp, sisteme izinsiz giriş yapan hackerler tarafından yapıldığını belirtti. Ayrıca gerekli tedbirlerin alındığını söz konusu durumun bir daha olmayacağını da belirterek, ilgili grup hakkında yasal işlemler başlatılacağını belirtti.

RedHack’in vatandaşlara gönderdiği mesajın içeriği ;

Ezilen, fedakar, cefakar halkımıza, günlerdir bir oyun oynanıyor. Bu oyunda ne darbecilerin, ne de diktatörlerin yanında olmak zorunda değilsin. Madem sonsuza kadar yasamayacaksın, o vakit bir avuç zengin asalağın çıkarları için de yasamamalısın. Bu hayat senin, bu hayat hepimizin! Kendinin farkına var, neden yasadığını sorgula. Bunu hak etmiyorsun! Biz köle değiliz! Onlar da efendi değil! Biz Halkız ve Halklar asla boyun eğmez #RedHacak (Kızıl Hackerlar)

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.217 views