Camlar açık gitmek aracın yakıt harcamasını artırır mı?

Otomobil Yunus Emre 883 views

Araçlarda kullanılan yakıtların yüksek maliyetli olması araç sahiplerinin yakıt tüketimini azaltmaları konusunda teşvik etmektedir. Araç sahiplerinin araçlarını seçerken motor hacimleri ve kullandıkları yakıtlara göre değerlendirmeleri gerekmektedir. Onun haricinde etkin araç sürüş teknikleri ile araç yakıtlarının tüketiminde tasarruf sağlamak mümkündür. Etkin araç sürüş teknikleriyle aracınızın kullanımı esnasında gerçekleştireceğiniz bazı küçük değişiklikler neticesinde aracınızda yakıt sarfiyatının azalması sağlanacaktır.

Bunun yanında bazı alışkanlıkların değiştirilmesi ve araç içerisinde yapılacak bazı değişiklikler ile de yakıt sarfiyatının önüne geçilebilmektedir.Araçlarla seyir halinde bulunurken özellikle yaz aylarındaki sıcak havalarda ve bazı durumda araç camlarının açılması gerekebilir. Araç camlarının açılması yakıt sarfiyatını etkilemektedir.Camları açık bir aracın hızlı bir şekilde kullanılması yakıt sarfiyatının artmasına sebep olacaktır.

Araçların dış kısımlarının dizayn edilmesi sırasında hava akışını düzgün bir şekilde sağlayabilmeleri için belirli bir aerodinamik yapıda tasarlanmışlardır. Aerodinamik yapısı sayesinde araçlar konuşan rüzgardan en az şekilde etkilenerek gidebilmektedirler.Araç camlarının açılması bu aerodinamik yapıyı bozacağından hem güvenlik konusunda bazı risklerin ortaya çıkmasına hem de yakıt sarfiyatının artmasına sebep olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Camlar açık gitmek aracın yakıt harcamasını artırır mı?” üzerine 1 yorum

  1. yunus emre dedi ki:

    bunu bilmiyordum ama ne alakası var camla yakıtın?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.245 views