BTCTurk Kapanıyor !

İnternet Yunus Emre 764 views

Bitcoin alışverişi işine yönelik organizasyonların sürdürülebilirliği dünyanın birçok yeri için zorluklarla dolu. Bunun son örneklerinden biri Bitcoin’in herhangi bir yasal statüye sahip olmadığı Türkiye’deki önde gelen cryptocurrency değişimi platformlarından BTCTurk’te görüldü; ekibin banka hesabının dondurulduğu bildirildi.


2013 yılından beri faaliyette olan BTCTurk, bankalar ve hükümet yetkililerinin tepkilerine karşın 3 yıl boyunca çalışmalarını sürdürdü. Yatırımcılara Türk Lirası ve Bitcoin dönüştürebilme imkanı sunan platformun kayda değer sorunları olmadı ve kullanıcılarına nispeten olumlu deneyimler yaşattığı görüldü. BTCTürk’ten yapılan açıklamada yeniden faaliyete geçilmesinin zor olduğu, çünkü bankaların kendilerine hesap sunma konusuna sıcak bakmadığı bildirildi.


Öte yandan BTCTurk ekibinin kullanıcılarının herhangi bir mağduriyet yaşamaması için adımlar atacağı belirtiliyor. Kullanıcıların Bitcoin’lerin çekilmesinde süre kısıtlaması olmadığı, web sitelerinin açık kalmaya devam edeceği belirtiliyor.


Türkiye’de Bitcoin’in geleceğine ilişkin dış basında tedirginliğe neden olan gelişmenin devamı merakla bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de gerekli lisansları almadığı için PayPal’ın da hizmetleri durdurulmuştu.


Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.245 views