8 Çılgın Türk Yaptı: TROY

İnternet Yunus Emre 860 views

Ülkemizin geleceği için en az yerli otomobil, yerli uçak, yerli aşı ve yerli silah kadar önemli olan “yerli ödeme sistemi” sonunda yapıldı. TROY, hepimize hayırlı olsun. İşte detaylar.

 

 

Türkiye, kendi ödeme yöntemini hayata geçirdi ve TROY logosu banka kartlarının ve kredi kartlarının sağ alt köşesinde yerini aldı.

1 Nisan 2016 tarihi itibariyle kullanıma hazır hale gelen TROY’un ilk işlemi ise düzenlenen lansman toplantısında, BKM Genel Müdürü Dr. Soner Cankotarafından gerçekleştirildi.

Canko, dünyada Kanada’dan İtalya’ya ve Güney Kore’den Hindistan’a kadar pek çok ülkenin kendi yerel ödeme sistemini kullandığına dikkat çekerken, Türkiye’nin de artık bu alanda yerini aldığını söyledi.

TROY’un resmi sitesine gitmek için buraya tıklayın.

Geleceğe dair hedefleri de ortaya koyan Canko, “Çok önemli bir hedefimizvar. 2023 yılında yüzde 100 nakitsiz ödemeler toplumu haline gelmek.Gelecekte, bugüne baktığımızda ‘’Türkiye’nin Ödeme Yöntemi’’nin hayata geçtiği bu anlamlı anı gururla hatırlayacağız’’ dedi.

 

soner-canko

 

Adı neden TROY?

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko düzenlenen törende, “TROY’un arkasında bankacılıktaki bilgi birikimi, deneyimi ve teknolojisi ile Türkiye var. Bu yüzden adımız “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi”nden geliyor. Türkiye’nin “TR”si, ödemenin “O”su ve “Yöntemi”nin “Y”sinden oluşan kısaltmayla ona “TROY” adını verdik” dedi.

Arkasında Türkiye var !

Dr. Soner Canko toplantıda, “TROY’un arkasında Türkiye var. Türkiye’nin bilgi birikimi, deneyimi ve teknolojisi var. Finansal teknolojilerde vegüvenlikte dünya standartlarını yakalamış bir ülke olarak bu çok önemli bir güvence.

Dolayısıyla hepimiz için kutlamaya değer bir yenilik. Bunun sebeplerini daha iyi anlayabilmek için geleceğe odaklanmamız lazım” dedi.

Canko, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyadaki örnekler bize yerel kartlı sistemlerle ilgili çok önemi ipuçları veriyor. Tüm dünyada kartlı ödemelerin ekonomilerin büyümesine yardımcı olduğunu görüyoruz. Kayıtdışı ekonomiyi önlüyor, enflasyonu düşürüyor, istihdam yaratıyor ve nakit para yükünden kurtarıyor”.

 

bkm-troy-odeme-sistemi1

 

Gelecekte Türkiye!

Geleceğe yönelik hedefleri de ortaya koyan Canko, “Çok önemli birhedefimiz var. 2023 yılında yüzde 100 nakitsiz ödemeler toplumu haline gelmek. Gelecekte, bugüne baktığımızda ‘’Türkiye’nin Ödeme Yöntemi’’nin hayata geçtiği bu anlamlı anı gururla hatırlayacağız’’ dedi.

ShiftDelete.Net olarak Türkiye’nin ödeme sistemi TROY’u destekleyeceğiz ve gelişmeleri hızlıca sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

“Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” TROY, Türkiye’ye hayırlı olsun, ülkemize bolluk, bereket getirsin!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.275 views