25 Ağustos’da internet neden yavaşladı ?

İnternet Ramazan AYDIN 757 views

İnternet neden yavaşladı, Facebook neden yavaşladı ve internet kesintisi mi oldu soruları an itibarıyla herkes tarafından merak ediliyor. 25 Ağustos internette yavaşlama saat 23.30’dan itibaren başladı. Peki bugün internet neden yavaşladı?


25 Ağustos internette yavaşlama saat 23.30 sıralarında başladı. Yaşanan internet sorunu nedeniyle Twitter, Facebook ve Youtube gibi servislere erişim sıkıntısı yaşanıyor. Herkes internet neden yavaşladı, Facebook neden yavaşladı, Twitter neden yavaşladı sorularına yanıt aramaya başladı. Darbe girişimi sonrasında yaşanan internet sorunları halk arasında paniğe neden oluyor. Yaşanan internet yavaşlaması konusunda henüz net bir bilgi yok. Ancak internet erişim sorununun Türk Telekom’un yurtdışı çıkışlarında meydana gelen bir arıza nedeniyle olduğu tahmin ediliyor.


İNTERNET ERİŞİMİ SAĞLANAMAYAN SİTELER


25 ağustos da internet neden yavaşladı


İnternet erişimi sağlanamayan siteler arasında Facebook, Twitter, Youtube, Vimeo ve Instagram yer alıyor. Öte yandan ”İnternet neden kesildi” sorusu çeşitli platformlarda kullanıcılar tarafından dile getiriliyor. Kullanıcılar özellikle Facebook, Youtube, Twitter gibi sitelere erişmediklerini ve internetin yavaşladığından şikayet ediyorlar. Sosyal medya sitelerine erişim sorununun 25 Ağustos‘ta Van’da gerçekleşen patlama ile ilgili olabileceği iddia ediliyor. Ayrıca bazı kullanıcılar internet sorununu siber saldırı ya da yurt dışı çıkışlarından kaynaklanabileceği üzerinde duruyorlar. Ancak henüz internetteki sorunla ilgili kesin bir bilgi yok. Konuyla ilgili olarak BTK tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Herhangi bir bilgi paylaşıldığı zaman sizlere aktaracağız.


Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

UA-74592564-1 1.219 views